310,646 views 191 on YTPak
1,271 66

Published on 03 Dec 2015 | over 2 years ago

Suriye sınırında KORAL Ruslarda panik yarattı

Suriye sınırında göreve başlayan "KORAL" Ruslarda panik yarattı.

Sinyal karıştırıcı Koral'ın sınırda görevlendirilmesi Rusların dikkatini çekti, hemen yorumlar geldi. Tehdit oluşturan füze, uçak ve radar sistemlerini, sinyal karıştırma özelliği ile etkisiz hale getiren, Aselsan yapımı "KORAL" adlı yerli hava savunma sistemi, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirilmiştir.

Milli üretim olan KORAL Hava Savunma Sistemi, 100 kilometre menzile sahip. Araç üzerine entegre edilerek kullanılabilen mobil sistemde, iki farklı unsur bulunuyor. Bu unsurlardan ilkini Radar Elektronik Destek Sistemi (KORAL-ED), diğerini ise Radar Elektronik Taarruz Sistemi (KORAL ET) oluşturuyor. ASELSAN'ın ürettiği ve 2015 tarihinde TSK'nın envanterine giren KORAL ilk olarak Ege'deki ihlallere karşı İzmir'de devreye sokulmuştu.

Koral'ın göreve başlaması ile Rus siteleri gelişmeyi okurlarına duyurdu, çok sayıda yorum yapıldı. Rusya Jeopolitik Sorunlar Akademisi Öğretim üyesi Konstantin Sivkov ise açıklama yaptı.

TASS haber ajansının haberine göre Sivkov, "KORAL sistemleri S-400'ler için bir engel teşkil edebilir ve gözleme menzilini yüzde 20 oranında düşürebilir" dedi. Sivkov, Rusya'nın Suriye'ye yerleştirdiği S-400'lerin ise tamamen kör olmayacağı iddiasında.

Koral Kara SOJ Sistemi'nde araçlar birbirinden 500 metre uzaklıkta fiber optik kablolar sayesinde irtibata geçebiliyorlar. Radar Elektronik Destek araçları düşman radar yayınlarını tespit ettikten sonra tüm bilgiyi Radar Elektronik Taarruz Sistemine iletiyor. Sistemde hedef radarlarını karıştırıyor veya köreltiyor.

Koral adeta dosta güven , düşmana göz dağı veriyor.

Kaynak : AHaber Web (www.takvim.com.tr/guncel/2015/12/06/gorevimiz-musul)


__________________

Kevin MacLeod sanatçısının Darkening Developments adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: incompetech.com/music/royalty-free/index.html
Sanatçı: incompetech.com/
____________________________
Customize Your Hybrid Embed Video Player!

6-digit hexadecimal color code without # symbol.

 

Report video function is under development.

 


Loading related videos...