753,944 views 137 on YTPak
2,826 176

Published on 15 Oct 2016 | about 1 month ago

Nereden Alabilirim Diyeceğiniz Son Teknoloji Ürünü 6 Elektrikli Bisiklet
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Merak Tüneli'ne Abone olmayı unutmayın, iyi seyirler: www.youtube.com/c/MerakTuneli
Google +: plus.google.com/+MerakTuneli
Facebook: www.facebook.com/MerakTuneli/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Diğer Kanallarımızı da Takip Edin :

Son Teknoloji : goo.gl/M6Y0KR

DODO ULTIMATE : goo.gl/cGLbNR

VinePeople : goo.gl/eD3Apa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Bisikletlerin Linkleri :

6- goo.gl/5XsVw5
5- goo.gl/XBVo5j
4- goo.gl/li8O4c
3- goo.gl/gEhLSJ
2- goo.gl/cPWWis
1-goo.gl/dYfnyf
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Video Metni :

6- Günümüz bisikletleri son teknolojiyle üretilse de, bazıları hala klasik modellerden hoşlanıyor. İşte 1970’li yıllardan kalan görünüşüyle, bu kişiler için ortaya çıkmış. Kickstarter isimli sitede sadece bir proje olarak sunulduğunda, yatırımcılar şirkete kısa sürede 444.000 dolar fon sağlamıştır. O günden beri süper 73 isimli bisikletin pazarı git gide büyüyor. Tam dolu şarj ile 1000 watt’lık elektrikli motoru sayesinde, maximum 130 kg. ağırlığındaki birini azami 41 km. hız ile 32 km’lik bir mesafeye götürebilmektedir. Pedalların sertliğini yine elektronik olarak, önceden tanımlanmış 5 opsiyondan birini seçerek yada kendi ayarlarınızla yeni bir tane oluşturarak ayarlayabilirsiniz.

5- Bisiklet ve motosikletin bir karışımı olarak üretilmiş. Sahip olduğu güçlü süspansiyonları sayesinde saatte 65 km’lik bir hızda bile motosiklet gibi konforlu bir sürüş sağlıyor. Hatta yeni bir modeli de piyasaya sürülmüş durumda, motor 1500 watt’lık bir güç üretiyor, ve bisikleti azami 70 km hıza çıkarabiliyor. Şehir içi ve şehir dışı modlarına sahip olan bisiklet, şehir içi moddayken sadece 250 watt’lık bir güçle 25 km hıza çıkabiliyor. İki mod da da enerji tasarrufu için pedal çevirebiliyorsunuz.

4- İspanyol motosiklet şirketi, Brico adındaki e-bisikletini piyasaya sürdü. Bultaco bisikleti tasarlarken dünyanın ilk motosikleti alman yapımı Hildebrand’ı referans almış. Ve bugünlerde bu bisiklet gittiği her yerde bakışları üzerine çekmeyi başarıyor. Brico arka tekerine monte edilmiş 2 kilowattlık motoruyla 44 newton metre tork üretebiliyor, ve ayrıca 1.3 kilowatt’lık bir bataryaya sahip. Bisikleti alanlara wireless özelliğe sahip bir bileklik veriliyor, ve arabalardaki keyless go sistemi gibi, bisikletin yanına gitmeden bisiklet çalışır duruma geliyor.

3- Her alanda kullanılmaya başlandığı gibi, yüksek teknoloji materyallerin bisiklet endüstrisinde de kullanılmaya başlaması kimseyi şaşırtmaz sanırım. Şehir içi ve offroad olarak iki ayrı versiyona sahip olan, Amerikan ordu araçlarının üretiminde kullanılan yüksek teknoloji ürünü süper alüminyum diye adlandırılan bir malzeme kullanılarak üretilmiş. 4 kilowattlık bir motordan güç alan tekerleklerin jantları ise karbonfiberden yapılmıştır. 14 ileir vitesi syesinde 184 newton metre tork üretiyor, ki bu bazı arabaların ürettiği tork ile aynı. Bataryası 3 saatte doluyor, ve bu batarya ile 100 km mesafeyi pedal çevirmeden, 65 km hızla gidebiliyor.

2- İşte bu bisiklet sadece bir elektrikli bisiklet değil. Dizayn, mühendislik ve sanatın bir arada kullanıldığı özel bir elektrikli bisiklet. Multi-Terrain, yani çoklu arazi aracı olarak üretilen bu bisiklet gerçekten SUV ismini hak ediyor. Kullanılan karbonfiber malzemenin sağladığı sağlamlık ve hafiflik sayesinde her arazide güvenle yol alabilen bu bisiklete, yere iyi tutunması için balon tekerlek denilen geniş yapılı askeri teknoloji ile üretilmiş tekerlekler takılmış.

1- Tamamen radikal şekilde üretilmiş bu bisiklet, şu anda satışta olan en dikkat çekici elektrikli bisiklettir. Bun sebebi ise eskilerin Retro tarzı ile 21. Yüzyılın teknolojisinin muhteşem bir karışımı olması. Hafifleştirilmiş alüminyumdan yapılan bisiklete 40 voltluk bataryadan enerji alan 2500 watt’lık bir motor güç veriyor. Tek bir şarjda gidebileceği mesafe ise 100 km. 21 yüzyıl teknolojisiyle yapıldı demişken, bu bisiklet, bisiklet olduğu kadar da bir, akıllı telefon. Yani tak çıkar olarak değil, bünyesinde samsung tarafından kendisi için üretilmiş bluetooth hoparlörlü özel bir telefon sistemi var.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Müzik : Spectre - Alan Walker
Provider - NCS : www.youtube.com/watch

Loading related videos...