2,320,930 views 760 on YTPak
13,352 1,239

Published on 08 Jul 2015 | over 3 years ago

Dünyanın farklı ülkelerinden sıradışı çocukları listelediğimiz bu videoyu 15 yaşından küçüklerin izlemesini kesinlikle önermiyoruz. Yaşınız küçükse lütfen seyretmeyin. Anlayışınız için çok teşekkürler.

Bu Çinli bebeğin yüzündeki maske değil. Yüzünde maalesef ikinci bir yüzle doğmuş. Nedeni tam olarak bilinmiyor ancak annesinin hamileyken kullandığı bir ilacın sebep olduğu tahmin ediliyor. Aile 200 bin liraya yakın ameliyat masrafını biriktirene kadar bebek 14 aylık olmuş. Ameliyat edilen bebek şu an olağan görünümüne kavuşmuş durumda.

Bu Hintli çocuk ise fazladan 2 ayak ve 2 elle doğmuş. Özellikle bacaklar neredeyse normal bir şekilde gelişmiş. Neyseki fazla organlar ameliyatla alındı ve çocuk normal bir yaşantı sürdürmeye başladı.

Sırada bir başka ilginç çocuk var. Ama önce biraz önbilgi vermek gerekiyor.

“Myostatin” insanlarda ve bazı hayvanlarda bulunan bir protein. Görevi, kasları kontrol ederek aşırı büyümesini engellemek. Bilim insanları bu protein baskılanırsa, yani kasları kontrol etmesi engellenirse ne olur diye deneyler yapıyor. Mesela “Myostatin” baskılandığında bu boğa, devasa bir hale gelmiş. Keza bu inek de aynı yöntemle kaslı bir görünüme kavuşturulmuş. Bu ise “Myostatin” proteini baskılanan bir köpek. Bacak bölgeleri kastan patlayacak hale gelmiş.

Çok nadiren de olsa bazı çocuklar “Myostatin” proteini olmadan doğabiliyor. Liom Hoekstra adındaki Amerikalı çocuk da bunlardan biri. Vücudunda normal insanlardan yüzde 40 daha fazla kas var. Bu kaslar sayesinde tabii müthiş güçlü. Günde 6 öğün yiyerek doyabiliyor. Liom şu an 10 yaşında. Kaslı olması dışında normal bir çocuk olarak hayatını sürdürüyor.

Kayıtlara göre yapışık ikiz vakalarına 40 bin doğumda bir rastlanıyor. Bebeklerin durumuna göre ameliyatla ayrılmaları mümkün. Ancak ameliyat olasılığı yoksa ve sağlıkları izin verirse ayrılmadan büyüyebiliyorlar.

Bir vücutta iki kafa olmasına ise milyonda bir rastlanıyor. Bu iki kafalı bebek Hindistan’da doğdu. Anne hamileyken ultrasona girecek parası olmadığı için bebeğin durumu ancak doğumdan sonra anlaşılabilmiş. Her iki kafa da gelişkin olduğu için doktorlar ne yazık ki ayırmanın mümkün olmadığını söylüyor.

Bu konuda dünyanın en ünlü yapışık ikizleri ise Abigail ve Brittany kardeşler. 1990’da Amerika’nın Minesota eyaletinde doğdular. Görünümleri 2 kafa bir vücuttan oluşuyor ama aslında akciğer, kalp, mide gibi organları ikişer tane. Aynı bedeni paylaşmalarına rağmen örneğin biri grip olduğunda diğer sağlıklı olabiliyor. Pek çok zorluğa rağmen üniversiteyi bitirmeyi başardılar. Her şeye rağmen yaşadıkları her anın tadını çıkarmaya çalışıyorlar.

Bu Kamboçyalı çocuğun en iyi arkadaşı devasa bir piton. Daha 3 aylıkken ailesi bu yılanı yatağında bulmuş. Tabii o zaman yılan da küçükmüş. Babası yılanı yakındaki bir çalılığa bırakmış. Birkaç gün sonra yılanın yine çocuğun yanında olduğunu görmüşler. Bunun üzerine yılanı beslemeye karar vermişler. Çocukla yılan birlikte büyümüş ve ayrılmaz bir ikili olmuşlar. Öyle ki, şu an tüm günü beraber oynayarak geçiriyorlar.

OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin:
www.youtube.com/yapyap
Customize Your Hybrid Embed Video Player!

6-digit hexadecimal color code without # symbol.

 

Report video function is under development.

 


Loading related videos...